Altijd Persoonlijk

Jouw persoonlijke accountmanager staat klaar met advies op maat!

SPRILA subsidie voor laadinfrastructuur 2026

SPRILA subsidie voor laadinfrastructuur 2026

Goed nieuws voor installateurs en zakelijke klanten. De SPRILA subsidie voor laadinfrastructuur is vandaag geopend, dinsdag 20 januari 2026 om 09:00 uur. Met deze regeling ondersteunt de overheid ondernemers die willen investeren in private laadinfrastructuur op eigen of gehuurd terrein. De regeling wordt uitgevoerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en richt zich volledig op zakelijke toepassingen.

Wat is de SPRILA subsidie?

De Subsidieregeling Private Laadinfrastructuur bij bedrijven (SPRILA) is bedoeld voor ondernemers die laadinfrastructuur aanleggen voor elektrische voertuigen en werktuigen. Het gaat om niet-publiek toegankelijke laadpunten, bijvoorbeeld voor eigen wagenparken, medewerkers, klanten of huurders.

Vanaf wanneer en hoe lang kun je aanvragen?

  • Start aanvraagperiode: dinsdag 20 januari 2026, 09:00 uur
  • Einddatum: vrijdag 18 december 2026, 12:00 uur
  • Totaal budget: € 87,5 miljoen

Let op: de rijksbegroting 2026 is nog niet definitief goedgekeurd. Aanvragen worden wel beoordeeld, maar besluiten en uitbetalingen volgen naar verwachting pas in maart of april 2026.

Voor wie is de SPRILA regeling?

Je komt in aanmerking als je:

  • ondernemer bent en staat ingeschreven bij de KVK;
  • gevestigd bent in Nederland;
  • laadinfrastructuur plaatst op eigen of gehuurd terrein;
  • economische activiteiten uitvoert.

Ook mkb-ondernemers, vastgoedeigenaren, zorginstellingen, woningcorporaties en OV-concessiehouders kunnen gebruikmaken van de regeling. Overheidsinstellingen en exploitanten van publieke laadinfra zijn uitgesloten.

Hoe hoog is de subsidie?

De subsidiebedragen zijn afhankelijk van het type en vermogen van het laadstation. Enkele voorbeelden:

  • AC-laadstation vanaf 11 kW: tot € 800 (mkb)
  • DC-laadstation vanaf 50 kW: tot € 9.760 (mkb)
  • DC-laadstation vanaf 350 kW: tot € 52.500 (mkb)

Voor mkb-bedrijven gelden hogere subsidiebedragen dan voor grote ondernemingen. Het minimale subsidiebedrag per locatie is € 2.500.